pondělí 5. června 2017

Pěstování rajčat v kbelíku

Jak na pěstování zeleniny v nádobách? Keříčkové rajčata můžete pěstovat nejen ve skleníků, tak i na balkoně v truhlíku, kbelíku. Tajemství úspěšného pěstování keříčkových rajčat spočívá v zakoupení kvalitních semínek, hlíny, ale i klimatických podmínek a následného ošetření rostliny.


Kdo jednou ochutná vlastní rajče, nebude už chtít jiné! Půda pro pěstování rajčat a její složení.

Rajčata jsou poměrně náročné rostliny, vyžadují pro svůj růst speciální půdu, která je dobře zásobená živinami. Půda by měla mít pH mezi až 5. Hodnotu pH na vámi připravovaném záhonu či v nádobě určené k pěstování zjistíte použitím lakmusového papírku. Hnojení při pěstování rajčat. V průběhu růstu rostliny pravidelně přihnojujeme.


Přihnojení formou hnojivé zálivky je nejjednodušší variantou, hnojivý roztok se snadno připravuje, hnojivo Kristalon Start nebo Plod a Květ je snadno dostupné a má vysoký obsah živin. Postup jak pečovat o rajčata v době růstu, tak abychom dosáhli větší úrody. Vylamováním postranních výhonků podporujeme časné kvetení, udržujeme řidší porost.

Vypěstovat chutná rajčátka a papriky můžete nejen na zahrádce, ale bez problémů také v nádobách třeba na balkoně v paneláku či na terase rodinného domu. Právě tato zelenina je pro pěstování v nádobách velmi vhodná. Navíc rajčata a papriky, které si vypěstujeme sami doma, chutnají o poznání lépe, než ty, které jsou k dostání v obchodech.


Nenechte si ani v zimě vzít chuť skvělých rajčat. Místo do obchodu pro ně choďte do své pěstební místnosti nebo do boxu. Dejte na našich tipů a ta nejlepší rajčata vám porostou doma. Pěstování rajčat v pytlích Rajče vysazené v plastovém pytli Autor: Archiv ireceptar. Pěstování v plastových pytlích se osvědčuje tam, kde buď jinou možnost nemáme, nebo chceme u několika rostlin dosáhnout ranější sklizně.


Princip pěstování v pytlích je jednoduchý a příliš se neliší, i když pěstujete různé druhy plodin. Pytle naplňte substrátem, do něj pak zasaďte sazenice, podobně jako byste je sázeli do běžného záhonu. Během růstu pak postupujte podle typu rostliny. Dobrých výsledků lze docílit třeba u rajčat , paprik, fazolí.


Pokud vaše juka začne v zimním období shazovat listy, vězte, že se hlásí o umístění ve větším chladu. Takového jedince je možné rozřezat na části a nechat znovu zakořenit v chudé, mírně vlhké zemině. S pěstováním balkónových rajčat je dobré začít až v květnu.


Pokud ale máte zateplený balkón a víte, že vám v něm již noční teploty neklesnou pod stupňů Celsia, můžete se pustit do pěstování i dříve.

Pro pěstování v nádobách jsou nejvhodnější keříkové odrůdy s drobnými plody. Najdete v nich rajčátka červená, žlutá i oranžová. Lze takto pěstovat i rajčata tyčková, ale ta potřebují ještě vyšší nádoby a oporu. Zda je rajče keříkové či tyčkové, musí být vždy na sáčku se semeny uvedeno.


I já jsem před mnoha lety nevěděl, jak na to. Dnes už vím, že pro kvalitní úrodu je potřeba několik zásadních předpokladů. This feature is not available right now. Please try again later.


Mnohé z nich jsou nyní prosazování principů přirozeného chovu, ale bohužel na svých stránkách bez kopání pružiny nemůže dělat - v zimě půda je tak zhutněný, že žádný ploskorez nebo vrtulník nemůže být uvízl v zemi. Přistání si-deratov trochu pomáhá. Zhruba v polovině května, tedy po „zmrzlých“ se mohly sazeničky rajčat a další zeleniny konečně vysadit ven, ať už na záhony, do pytlů, či dostatečně velkých zavlažovacích truhlíků (jak pěstovat právě v nich čtěte zde).

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky