CO(oxid uhličitý) je ve vodě dobře rozpustný plyn, který rostliny nutně potřebují k životu. Aby dobře rostly a akvárium prosperovalo, je potřeba mít optimální. Pokud by akvarista „B“ do své vody přidal jedlou sodu, jeho kH by stouplo.
Přesně tato vlastnost jedlé sody nám pomáhá v boji proti žaludečním kyselinám, když se přejíme. Na tu je nasazen regulační ventil a umožňuje tak dosáhnout přesného a stabilního dávkování CO přesně dle vaší potřeby. V tomto článku si řekneme, jak na to. CO do akvária nedávkujeme stále, doba dávkování je závislá na době svícení v akváriu.
V noci chybí světlo, které je jedním ze základních předpokladů fotosyntézy a rostliny tedy nemají zdaleka tak velkou potřebu COjako ve dne. Instructions on how to create a home safer alternative to COfertilization of aquarium plants using yeast. Všechny rostliny potřebují ke svému růstu a životu oxid uhličitý (CO2).
Voda v akváriu obsahuje většinou nedostatečné množství CO2. Již ve vodárnách je zavzdušněním přirozený COz vody odstraňován. COhnojící systémy přivádějí nepřetržitě do akvária potřebný oxid uhličtý a zásobují tak rostliny. Unsubscribe from Killeroz? V dnešní kapitole si řekneme vše podstatné, co je třeba znát, pro výpočet PAR.
COv akvárku - je to opravdu takový zázrak? Zavedeme několik zjednodušení a ukážeme si pár praktických příkladů, které do celé věci vnesou trochu jasno. To si právě také říkám.
Udržet dlouhodobě rovnováhu v miníčku bude určitě záhul a COby mohla být taková berlička. Tekuté COcpát do nádrže nechci. Drvi má krásná miníčka a jestli se nemýlím, tak dávkuje CO2.
Je mi jasné, že ona kope nejvyšší. Oxid uhličitý - CO - je pro rostliny hlavní živinou, bez níž by nebyl možný jejich úspěšný růst. Dávkování pro dosažení těchto hodnot závisí na různých faktorech, např. Proto je nutné přizpůsobit dávkování potřebám každého akvária. Je tedy nutné si pohlídat množství CO, které do akvária pouštíte, aby nedošlo k otravě ryb především v nočních hodinách.
Fungují ale obě varianty a to jak dávkování COpřes den pomocí. V akváriích s dostatkem světla zvýšíme množství COa zároveň zlepšíme proudění vody v akváriu. Pro zlepšení cirkulace vody je možné použít přídavná čerpadla. V akváriích s menším osvětlením pomohou parmičky siamské, které jsou známé jako konzumenti této řasy. Zadejte pouze základní parametry nádrže a požadovanou výšku písku v nádrži.
Skúsenejší by ma vedeli v tomto doplniť. Rastlinky využívajú svetlo hlavne v oblasti červenej a modrej, človek zasa najcitlivejšie vníma zelené svetlo. Znamená to asi to, že rastlinkám nie je jedno, čím im svietite (a ani riasam ) a druh použitej trubice vo výsledku tiež ovplyvní celkovú dobu svietenia v akváriu.
COtesty - používajú sa na meranie obsahu cov akváriu. Každá firma ponúkajúca cosety má v ponuke aj dlhodobé testy na meranie co- jedna náplň vydrží približne jeden mesiac. V tejto sekcii nájdete všetko potrebné pre COhnojenie rastliniek v akváriu.
Najjednoduchejšie dávkovanie COpre vaše rastlinky v akváriu. Kvalitné COzostavy od fm. JBLProFlora m60 JBLProFlora. Pokud máme v akváriu hodně rostlin a mineralizace ve filtru probíhá tak jak má, tak to víceméně ničemu nevadí (rozkládající se bordel je přeměněn na živiny a ty jsou spotřebovány rostlinami). Pokud je ovšem rostlin málo a mineralizace není optimální a nebo pokud chováme citlivé druhy ryb, může se nám oddalování.
V akváriu připadají v úvahu kromě atmosféry tyto zdroje CO: dýchání organismů, tj. H je v akva dotovaném CO2. Právě proto používám controler, pH je stejné ráno i večer. Nastavovat podle ryb se dá, jen je třeba je dobře sledovat, nějaký univerzální výpočet je ti taky k ničemu, stačí když se změní tvrdost vody zdroje, substrát se nasytí a přestane vytahovat živiny z vody, ostříháš víc kytek než normálně atd. Chemiu mozes pouzit, lebo rastliny nemas v akvariu a tak ich neposkodis, ale pozor na ryby.
Proste, ak aj najdes optimum aby si nedostal zelenu, tak hneda este niekde prezije.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.