pátek 1. listopadu 2019

Třešňová marmeláda bez chemie

Udělejte domácí třešňovou marmeládu bez chemie Je zbytečné do domácí marmelády přidávat chemii. K třešním přidejte rybíz, který má dostatek pektinu, a zajistí tak hustší konzistenci. Jak zavařovat bez Pektogelu: Třešně obsahují jen velmi málo pektinu (který zapříčiňuje houstnutí džemu), proto k nim můžete buď přidat jablka jako u ostružinové marmelády, nebo třešně s cukrem v poměru 1:1. Vařte zhruba hodinu a půl, až opravdu zhoustnou a po naplnění je ještě asi minut při °C sterilujte.


Neexistuje žádný univerzální recept na nejlepší marmeládu, ale moderní trendy velí – vyhýbejte se chemii, uberte cukru, nevařte dlouho, abyste měli ve skleničce marmeládu, která bude šťavnatá, bude chutnat po ovoci a nebude přeslazená. Pravidlem je, že čím je ovoce kyselejší, tím víc obsahuje pektinu, a vy ho tedy můžete přidat méně.

Na palačinky, do jogurtů, dezertů či jen tak na chleba s máslem. Marmeláda má stovky využití. Když vám otevřená marmeláda nechytne v lednici plíseň rok i déle, tak to asi není normální. Takže má vlastně značku bio, i když bez papíru.


Z Brd pochází rybíz, jahody, višně, švestky, aronie, rakytník,. A můžete čistou lžičkou poprvé ochutnat. Jak na zavařování bez chemie a hromady cukru radí Sklizeno.


Ovoce, hromada cukru, želírovací cukr a vařit.

To je v kostce základní recept na zavařování marmelá kompotů a ovoce vůbec podle našich babiček či maminek. Višňová marmeláda bez chemie recepty, které budete milovat. Vyrobte si vlastní voňavou variantu bez zbytečné chemie a přebytku cukru. Vyberte si ze stovek receptů na Višňová marmeláda bez chemie , které se vám budou snadno a rychle vařit. Připravte si ingredience a můžete se pustit do vaření Višňová marmeláda bez chemie.


Třešně dejte do dostatečně velkého hrnce, zalijte je 1ml vody a přiveďte k varu. Vařte čtvrt hodiny, občas promíchejte a nechte ovoce úplně změknout. Třešňová marmeláda obecně… Na výrobu třešňové marmelády se hodí spíše tmavě červené sladké odrůdy– např.


Jinak by mohla být marmeláda mdlá a nevýrazné chuti. Pokud je nemáte, je lepší kombinovat třešně s jiným výraznějším ovocem. Vhodná je kombinace třešně – rybíz, třešně. Nevíte co vařit k večeři?


Přihlašte se k odběru a sbírejte inspiraci. Manželka dělala dle Vašeho receptu marmeládu. Dostal jsem za úkol vypeckovat a odštopkovat třešně.


Tato práce mi vydržela asi dvě minuty. Využil jsem půlhodinové nepřítomnosti manželky, omyté třešně i se stopkami jsem zalil malým množstvím vody, asi jako na brambory.

Zavařování je zase v módě. Domácí džemy a marmelády vynikají úžasnou chutí. Takže například angreštový džem je opravdu a jen z angreštu, ne z půlky z nahnilých jablek. Navíc víte, co jste do nich dali.


A vzhledem k absenci chemie je i mnohem zdravější. Jak ale na to, aby domácí výtvory chutnaly jako od babičky? Pokud zapomeneme na chvilku na Evropskou unii a vezmeme to podle našich babiček, tak by to mělo být tak, že marmeláda je hladká, vyrábí se ze šťávy nebo rozmixovaného ovoce a je hustá. Je to snadnější, než si myslíte!


Džem je naopak řidší, ale s většími kusy ovoce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky