úterý 18. října 2016

Kvašák na zelí

Kvašák nechte stát na lince při pokojové teplotě. Během následujících dní bude zelí pouštět více a více šťávy a začne být cítit. Pokud bude šťáva přetékat, můžete ji trochu ulít.


Po až dnech zelí i se šťávou přendejte do uzavíratelných sklenic a dejte do ledničky. Tam vám vydrží i dva až tři. Nakrouháte půlku hlávky zelí , přidáte špetku kmínu jednu cibuli a polévkové lžíce nejlépe mořské soli.

Přečtěte si článek Jak na pickles – praktické rady, aby se zaručeně povedlo. Nebojte se zkombinovat jakékoli druhy zeleniny, které se hodí na kvašení. Zelí bílé i červené, cibule, červená řepa, mrkev, různé druhy ředkví…. Můžete přidat i trochu kmínu, nebo trochu čerstvě nastrouhaného zázvoru.


Po týdnu je proces kvašení ukončen a může se surovina. Užívá se ke kvašení zeleniny. Hrnce,sádláky na sádlo,maso,škvarky, nesmí chybět v žádné domácnosti.


Hrnce na na kvašenou zeleninu,pickles, sudy na zelí nádoba na utopence a kvašené okurky.

Keramický zelák, hrnec na zelí v objemech 2l, 15l, 20l, 23l nebo 25l Keramický porézní zelák s víkem a zátěží v různých objemech. Součástí je poklička i zátěž. P oměr plnění zeláku zelím je 95.


V této kategorii naleznete keramické (kameninové) sudy na zelí (zeláky), které se nám za mnoho let prodeje nejvíce osvědčily. Nabízíme lety ověřené slovenské sudy na zelí , až do objemu 40l. Každý sud na zelí (zelák) se snažíme co nejlépe zabalit, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy.


Na struhadle určeném přímo ke krouhání zelí je velikost pevně daná, na robotu si ji přizpůsobíte. Pokud chcete zkusmo naložit třeba jen jednu hlávku, stačí zelí nakrájet na nudličky. K nakládání zelí bude stačit sůl. Malý kameninový kvašák na domácí přípravu Velice se omlouvám za pozdní dodání některých objednávek.


Bohužel dopravní společnost nemůže zajistit přepravu objednávek ve stanoveném čase z důvodu enormního objemu objednávek. Hrnec na zelí zelák 40l s víkem, keramický. Zelák keramický sud na zelí 40l s víkem. Velice kvalitní sud na zelí vyrobený z přírodních materiálů.


Vhodný k nakládání zelí ,masa nebo okurek. Pokud nemáme mini kvašák , použijeme čtyřlitrovou zavařovací sklenici, postupujeme stejně, na zelný list však postavíme plnou pet láhev či láhev od portského (taktéž plnou) – mají totiž širší dno a přesně projdou hrdlem sklenice. Sklenici přikryjeme utěrkou, necháme při pokojové teplotě 3−dní kvasit.

Sud na zelí - kvašák litrů. Je to jenom sud na kvašení. Na každém našem sudu je kvasná zátka. Je vyrobený tradičním způsobem z přírodních materiálů. Zelí se špape proto, aby se z něho dostal veškerý vzduch.


Plísně a houby potřebují ke svému růstu kyslík. I proto se na kyselé zelí dává zatížené prkénko tak, aby bylo pod vodou. Tak se vzduch do zelí nedostane.


Plíseň zůstává na hladince vody, nad hadříkem, pro snadnější údržbu. Dá se použít i jako dnes tolik oblíbené hrnce na pickles. Pickles není nic jiného než název pro moravský kvašák ,nebo u Nás na chodsku Kadečka.


Na tuku zpěníme nakrájenou cibuli. Přidáme ji k zelí společně s kmínem, cukrem a solí. Bramboru oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle a přidáme ji do téměř měkkého zelí. Zelí dusíme doměkka, občas ho promícháme a na závěr přidáme ocet podle chuti. Parádní hrnec na kvašené okurky, ale taky na dobré domácí zelí.


Při trošce chtění by se v něm určitě dala udělat i kvašená zelenina , tzv. Kolem otvoru má rýnku, když ji zalejete vodou, vytvoří vodní zámek a do hrnce se nedostane nečistota, ani kolem nebudou poletovat žádné mušky. Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu.


Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky