čtvrtek 29. listopadu 2018

Zavařování okurek v horkovzdušné troubě

Zavařování v troubě je jednodušší než to v hrnci a horké vodě. Ušetří vám docela dost času. Postarejte se o pečlivou sterilizaci sklenic. Ideální je vsadit na sklenice se šroubovacími víčky, anebo sklenice.


Zavařování okurek v horkovzdušné troubě

Například můžeme použít skleničky od “Kunovjanky” – na. V troubě můžeme zavařovat jen se sklenicemi s víčky na závit! Postup zavařování v klasické elektrické nebo plynové troubě se od horkovzdušné liší jen v nastavení teploty a doby sterilizace. Ne každý ví, že zavařování ovocei zeleniny je možné také v troubě – elektrické, plynové či horkovzdušné. Pokud si ale správný postup pečlivě nastudujete, informujete se o hlavních nevýhodách zavařování v troubě a budete experimentovat, úspěchy se brzy dostaví.


Tímto jednoduchým způsobem se ve většině případů podaří zabránit převaření okurek. Na plech se nalijí přibližně centimetry vody a vloží se do trouby. A teď už k samotnému zavařování v horkovzdušné troubě. Troubu nastavíme na 2°C.


Zavařování okurek v horkovzdušné troubě

Poté naskládáme sklenice jednu vedle druhé tak, aby se vzájemně nedotýkaly. Teplota v troubě by měla být 2až 2°C, doba sterilizace je přibližně stejná jako u klasického zavařování v zavařovacím hrnci – menší sklenice až minut, větší až minut. V zásadě platí, že měkké ovoce či zeleninu je vhodné zavařovat kratší dobu než tvrdé druhy. U všech ostatních potravin.


Můžete se pustit do zavařování , i když nemáte k dispozici speciální zavařovací hrnec. Sterilizace sklenic Pečlivou sterilizaci zavařovacích sklenic nic nenahradí. Poté do nich naskládáme ořechy a zavíčkujeme.


Zavařování okurek v horkovzdušné troubě

Sklenice je také nutné důkladně omýt a vysušit. Tyto moderní způsoby zavařování mohou ušetřit čas i starosti s manipulací s velikým hrncem, který navíc každý doma nemá. Zkuste zavařování v troubě. Ovoce cca minut a pak nechat dalších minut v troubě. Ovoce i zeleninu bez problémů zavaříte v elektrické, plynové i horkovzdušné troubě.


Taky dávám do trouby zalité horkým nálevem, nějak věřím, že se to víc chytne U okurek píšou - minut a minut v troubě , kedlubny a červenou řepu neřeší. Tady máš radu od Pampelišky (z 1. dílu jejího souhrnného seriálu o zavařování ): Sterilizování v troubě Takže - ovoce do sklenic, zalít vroucím nálevem, zavíčkovat, naskládat na plech s vyšším okrajem (ten asi cm) tak, aby se sklenice nedotýkaly. Krom nastavení teploty a doby zavařování se postup v plynové či elektrické troubě nijak od horkovzdušné trouby neliší.


I v tomhle postupu zavařování , je nejlepší vždy vyzkoušet. Teď už se podíváme na konkrétní doporučení. Začneme horkovzdušnou troubou. Zde jsou doporučovány nejvyšší teploty, proto je vhodné použit silnější vrstvu vlhkých novin, která ochrání zejména víčka před deformací.


JAK ZAVAŘOVAT V HORKOVZDUŠNÉ TROUBĚ. Já už jinak ani nezavařuji. POZOR: TENHLE ZPŮSOB ZAVAŘOVÁNÍ DOPOPRUČUJI PRO SKLENICE S VÍČKY NA ZÁVIT! S TĚMI DRUHÝMI NEMÁM ZKUŠENOSTI, ALE MĚLO BY TO JÍT TAKÉ.


Na dno plechu dáme starou.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky