Nasbíráme tolik, abychom vylisovali litry moštu. Jablka je možné před lisováním krátce povařii. Do moštu přidáme 8gramů cukru, živnou sůl a zákvas.
Směs nalijeme do kvasné nádoby a přidáme do ní 1gramů rozmačkaných jeřabin nebo trnek. Dále postupujme jako u vína ze zralých jablek.
Postup výroby jablečného vína. Málo se ale ví, že dobré je i jablečné víno. Jeho výroba je poměrně složitá, ale výsledek a překvapení hostů bude jistě odměnou za práci. Výroba jablečného moštu doma není nijak složitá.
Jednoduchý návod krok za krokem na výrobu jablečného moštu , za použití lisu na ovoce litrů v nerezovém provedení. Takže před výrobou burčáku z jablečného moštu jsem navštívil drogérii, kde jsem koupil vinné kvasinky a sirné plátky. Kvasinky jsem z předstihem připravil podle návodu na obalu.
Bily destilovany ocet se svym vysokym obsahem kyseliny acetonove je pouzivan nejcasteji.
Ocet, ktery se vyrabi kvasenim vina obsahuje prumerne - kyseliny acetonove a male mnozstvi kyseliny tartarinove. Je znamo, ze kyselina acetonova v octe je jednou z pricin tvrdnuti jater (cirhozy), dvanacternikovych a jinych vredu. Jablečný ocet je poslední dobou velký hit, i když zas taková novinka to není.
Jeho účinky znali naši předci už po staletí. Vzhledem k tomu, že je jeho výroba až překvapivě snadná, můžete ho mít k dispozici pořád. Největší výhodou domácí verze je, že si sami určíte intenzitu kyselosti. První způsob uchování jablečného moštu je jeho hluboké zmražení.
Do připravených PET lahví nalejeme mošt, ale ne až po okraj (působení mrazu způsobuje roztažnost moštu ) lahve by nám mohli prasknout. Lahve stačí dát do klasického mrazáku, kde se teplota pohybuje kolem -20C o. Takto uchovaný mošt vydrží 6-12měsíců. Pro zobrazení stránky tak, jak byla zamýšlena, použijte prohlížeč s podporou JavaScriptu.
Výroba Calvadosu Příprava Calvados spočívá ve dvojité destilaci zkvašeného jablečného moštu. Stolní víno: l moštu , kg cukru, l vody, l zákvasu z čisté kultury kvasinek, živiny pro kvasinky. Borůvky jsou chudé na živiny pro kvasinky, proto zákvas nepřipravujeme z borůvkového moštu , ale z hroznového nebo jablečného. Domácí výroba jablečného moštu.
Kopírování textů zakázáno, obrázky použity z freeimages. Vína z jádrového ovoce Jablečné víno.
Pro výrobu jablečného vína se hodí především podzimní a zimní odrůdy jablek, které při lisování poskytují dostatek šťávy. Některá stolní jablka, třebaže výborné jakosti se na výrobu vína nehodí tehdy, mají‑li řídkou a houbovitou dužinu. Při výrobě hruškového vína se postupuje stejně jako vína jablečného (viz tabulka, návod číslo 1), ale navíc přidáme – gramů kyseliny citronové na litr připraveného zákvasu, protože se během kvašení část kyselin odbourá a hotové víno by jich obsahovalo tak malé množství, že by bylo nevýrazné a snadno by podléhalo zkáze.
I bez sběru, mletí a lisování hroznů si můžete vyrobit své vlastní víno. Stačí si přivézt dostatečné množství vinného moštu třeba z Moravy. Přidáním cukru, dostatečným kvašením, zvolením správného množství přípravků na síření nebo filtrací můžete vlastní pílí docílit průzračného jakostního vína. Máte doma na zahrádce jabloně a je vám líto spadaná jablka vyhodit? Připravte si z něj skvělé jablečné víno.
V tomto článku si popíšeme, jak na to. Síření vína - bez síření, které chrání víno před nežádoucím znehodnocením, nelze víno prakticky vyrobit. Je nutné však sířit velmi šetrně.
Oxid siřičitý totiž ve větším množství příliš neprospívá lidskému organismu.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.